ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haydar IŞIK
haydar-isik@gmx.de
Kemal Kılıçdaroğlu
04 Mart 2014 Salı Saat 16:33

Ben KK'na ne kadar kızıyorsam, o kadar da acıyorum. Sizi bilmem ama, onun yüzüne tavırlarına, duruşuna, bir fikrini açıklamasına bakınca, o her nekadar Dersimli olduğunu, Kürt olduğunu, Alevi olduğunu söylemese de içimden ona karşı bir acıma duygusu var. Onda Hüseyin Aygün'ün halkına hain ve hin bakan yüz halini görmüyorum. Etrafı Hüseyin Aygün benzeri Kürt düşmanı, ulusalcı, ırkçı, Türkçü kurtlarla çevrili olunca ne yapsın zavallı deyip geçtiğim oluyor.

Hemen kızmayın. Kendini inkar edenin kim olduğunu iyisinden biliyorum. Bolciye'den çıkıp Atatürk'ün koltuğuna oturan, Deniz Baykal gibi bir ırkçı faşisti uzaklaştıran, bunu Gülenciler yapmış olsa da, hala özüne döner diye bir bekleyiş içindeyim. Zaman bize KK'nın dönüp dönmeyeceğini gösterecek. Ama son zamanlarda umutlarımı yitirdiğim de bir gerçekliktir. Doğasına hayran olduğum bir köyden çıkan, o doğanın insanına ihanet etmemeli, düzelmeli, atalarına uygun biri olmalı. Her ne kadar "Türk oğlu Türküz." diyen hybrid gibi tavır sergilemiş olmasa da, Dersim'i soykırımcılara teslim eden duruşu oldukça düşündürücüdür.

KK, oturduğu koltuğun nasıl kanlı olduğuna bakmıyor. O koltuğa oturmanın bir Dersimli için nasıl bir zulüm olduğunu görmüyor. Adeta bir Yahudinin Hitler'e övgüler dizip izinden gitmeyi söylemesine benzetiyorum. Manevi kızı Sabiha Gökçen'i Kürt köylerine 50 kiloluk bombalar atsın diye   gönderen, "Dersim Kürtlerini yediden yetmişe fareler gibi zehirleyen" Kemal Atatürk'e övgüler diziyor, koltuğunda oturmakla gurur duyuyor. Dersim Belediyesini, soykırımcı parti CHP'ye kazandırmaya kalkıyor.

Bu KK, oturduğu koltuğun marifetlerini, sarhoş gecelerde Kürt halkını imha kararları alındığını bilmiyor mu? Ama koltuk ve iktidar bazen insanı insanlıktan çıkarıyor. Kemal Atatürk, insanları salkım salkım ipe asarken ve Yazar Fritz Sitte onu "Geçen yüz yılın en kanlı generali" diye tanımlarken, peygamberleştiren bizim KK'dur. Anlaşılır gibi mi? Sonra da kalkıyor aşiretçilik yapıyor. Aşiretinden birini Dersim'de Kemal Atatürk partisi CHP'den aday gösteriyor. Hem de Kemal Atatürk'ün aşiretinden pek çoğunu katlettiğini çok iyi bildiği halde. KK, Dersim'in Tunceli kalması için çabalıyor. Oturduğu koltuktaki insanlık dışı sistem yıkılmak üzereyken, onu ihya etmeye kalkması, yukarda arzettiğim gibi Yahudinin Hitlere biat etmesine benzetiyorum.

Kemal Atatürk, zürriyetsiz olduğu halde bankası, çiflikleri, hotelleri, sarayları, velhasıl bütün Türkiye; karısı, kızı, oğlanı, arazisi, malı mülküyle onundu. Madem ki o koltukta oturuyorsun ve yenilendim diyorsun, neden bunu görmüyorsun. Bir kanlı diktatörün koltuğunda oturmakla, atalarını Kürt ve Alevi diye soykırımdan geçiren Kemal'in partisi CHP'de değişen bir şey mi var? Etrafındakilerin deleverge mentalitesi mi değişti. Sonradan Türk olan bu Balkan ve Kafkas  faşistleri fırsat bulunca başta seni sonra Bolciye ve Kürdistanı yerler. Bu kadar naif olma. Halkından uzaklaşan, Duzgin'den Kureş'ten uzaklaşır.

KK, yanındakiler ak-pak temiz mi ki, Erdoğan'a yükleniyorsun? Başta "Ata" nı düşün, sonra o koltuğa oturanların hırsızlıklarını... Türk halkı hırsızını sever. Onun için hybridleri milletvekili seçerler. "Bal tutan parmağını yalar." "Gemisini kurtaran kaptan." diyor Türk halkı. Kim çalmadı? Demirel, Çiller, Özal, İnönü, Kemal Atatürk... Bu devlet bir çete devletidir, Ermeni, Rum zenginliği üzerine kuruldu. Sistem böyle olunca, elbette hırsızlık sürekliliğini sürdürür. "Çalmışsa benim paramı çalmış." diyor Türk halkı. Çalan çalana bir sistemde elbette o da çalacaktır. Bu kafayla gidersen sen de o işe bulaşırsın. KK, Saddam'ı düşün. Mubarek, Asad tüm İslam alemi devlet yöneticilerini düşün, Türki devlet başkanlarını. Atatürk'kün Türklüğü ve Arabın İslamı hırsızlık üzerine kuruludur. Sana baba nasihatım. Özüne dön. Bolciyeli ol. O zaman insan oğlu insan görülür ve anılırsın. Dersim katili Kemal Atatürk koltuğunda kaldıkça kendini kaybedersin.

***

Son zamanlarda Hasan Cemal ve Cengiz Çandar gibi Türk basınının duayenleri Erdoğan ve sistemin hırsızlığını yazıyorlar. Şüphesiz yaptıkları takdire şayan ve kolay olmayan bir iştir. Ancak aynı sistem biz Kürtlerin malına, hatta emekli maaşına el koyarken, ses çıkarmadılar. Sürgünde olan Kürtlerin mal varlığına 2011 de el konuldu ama kimse bir kelime yazmadı. AKP, benim gibi pek çok Kürdün emekli maaşına el koydu. Kenan Evren 1982 de mal varlığıma el koymuştu. AKP ise emekliliğime. Bizim ayakkabı kutularında milyonlarımız yok ki hayatımızı sürdürelim. Buna rağmen basın dünyası tek kelimeyle bunu yazmadı. Şimdi bir sistem düşünün AKP-Gülen sistemi, benim gibi Kürtlerin emekli maaşına el koyacak kadar alçalan sistemi... Bu sistem AB'ne girmeye kalkıyor. Kendi halkından çalan sistem biz Kürtlere hak hukuk verir mi? "Evladım evdeki parayı sıfırla." Az boz da değil. Tırlarla taşınacak banknot balyaları... Adam; "Benim polisim, savcım, hakimim, valim, askerim, subayım... Kürdüm diyor. Türkiye 1. Atatürk'ün malıydıysa, neden II.nin olmasın? Sistem süreklililiğini sürdürüyor. Alternatif yok. CHP'yi bu sisteme alternatif gören, Dersim soykırımını unutmuş demektir. KK ise, hasbelkader adaşının koltuğunda otursa da, bu sistemi değiştirecek çapta değil.

www.haydar-isik.com

https://www.facebook.com/haydar.isik2

 https://twitter.com/#!/yazarhaydarisik

Newededersim

Bu yazı toplam 311 defa okundu.
Bu yazı toplam 3502 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Esra ÇİFTÇİ
Mesele sistemdir
Can KASAPOĞLU
Dersim Kazanacak
Mustafa ŞEN
Tarihi Sorumluluk
Fadıl Öztürk
Armağan olsun
Nesimi ÖZGECAN
Kestane Şekeri
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Dersim'de Baraj yapılmalımı?
Evet Yapılmalı
Hayır Yapılmamalı
Kararsızım