ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ferhat Arslan tutuklandı
05 Ekim 2012 Cuma Saat 20:28
Gazeteci ve Fotoğraf sanatçısı DİHA muhabiri Arslan tutuklandı

Gazteci ve Fotoğraf sanatçısı Ferhat Arslan tutuklandı

MERSİN - Mersin merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonlar sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan ve savcılığın kararıyla yeniden tutuklama kararı çıkartılan 11 kişiden 4’ü tutuklandı. Tutuklananlar arasında DİHA Mersin Muhabiri Ferhat Arslan da bulunuyor.

5 Eylül’de Mersin merkezli olmak üzere Diyarbakır, Adana, Batman, Şırnak ve Dersim’de baskınlar düzenlenmiş aralarında DİHA Mersin muhabiri Ferhat Arslan'ın da bulunduğu 38 kişi gözaltına alınmış, aralarında Mersin İl Eşbaşkanları Aynur Aşan ve Musa Kulu ile İHD Mersin Şube Başkanı’nın da bulunduğu 25 kişi tutuklanmıştı.

Adana Savcılığının nöbetçi maheme tarafından serbest bırakılan 11 kişi hakkında tutuklama kararı verildi.

Tutuklama kararı üzerine dün akşam saatlerinde Adana'dan Hatay'a gitmek üzere Adana Otogarı'nda bulunan DİHA Mersin Muhabiri Ferhat Arslan gözaltına alınarak Adana Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Bu sabah saatlerinde Arslan ile birlikte Adana Adliyesi'ne çıkarılan BDP Akdeniz İlçe Başkanı Yardımcısı Sıtkı Aydemir, Mersin GKM Çalışanı Mehmet Uluyer ve Akdeniz Belediyesi çalışanı Hüseyin Duran tutuklandı. Resmi işlemlerin tamamlanması sonrasında tutuklananların Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi'ne götürüleceği bildirildi. (anf)

Newededersim

Bu yazı toplam 3100 defa okundu.
k.k
AVRUPA BiRLiGi TOPLANAN MiLYONLARCA EUROLUK YARDIMIN YOLSUZLUKLARIN ÜSTÜNE GiDiP TAYYiBi-EL iBLiSiN KUVVETLERiNi GÖZALTINA ALIP TAYYiB HAKKINDA DA HEM iNSAN HAKLARI iHLALLERiNDEN HEMDE YOLSUZLUKLARDAN DOLAYI DAVA ACMALI YARGILAMALIDIR.
KÜRTLER,ALEViLER,ÖGRENCiLER,YAZARLAR,SENDiKACILAR,BiLiM ADAMLARI ,iSCiLER,GENCLiK DÜZMECE TUTANAKLARLA TOPLANIP A KE PE TARAFINDAN CEZAEVLERiNE DOLDURULURKEN AVRUPA BiRLiGi KÖR SAGIR DiLSiZLERi OYNUYOR.
AYNI AB SURiYE TARAFINDAN GÖNDERiLEN BOMBAYI ARASTIRIP SORUSTURMADAN ACiLEN SURiYE DEVLETiNi KINIYOR BU SAHTEKARLIKTIR.
KURBAN BAYRAMI GELiYOR VE iSLAMCI FASiSTLER TOPLANAN YARDIMLARI AVRUPADA MiLYONLARI CEBiNE iNDiRiYOR.
MiLLi GÖRÜS,DENiZ FENERi,ISLAMIC RELIEF VE ONLARCASI TAYYiBE CALISIYOR.
08 Ekim 2012 Pazartesi Saat 11:07
Esra ÇİFTÇİ
Mesele sistemdir
Can KASAPOĞLU
Dersim Kazanacak
Mustafa ŞEN
Tarihi Sorumluluk
Fadıl Öztürk
Armağan olsun
Nesimi ÖZGECAN
Kestane Şekeri
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Dersim'de Baraj yapılmalımı?
Evet Yapılmalı
Hayır Yapılmamalı
Kararsızım