ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alevilerden Erdoğan'a tepki
30 Ekim 2012 Salı Saat 19:01
Aleviler: Katil Erdoğan'ı Almanya'da istemiyoruz

Berlin Alevi Toplumu, bugün Almanya'ya giden Başbakan Erdoğan'ı istemediklerini belirterek, yarın Brandenburger Tor'da düzenlenecek eyleme çağrı yaptı.

BERLİN- Berlin Alevi Toplumu, "Ortadoğu diktatörü olmaya soyunan Erdoğan'ı Almanya'da istemiyoruz" dedi.

Berlin Alevi Toplumu tarafından yapılan yazılı açıklamada, yarın Brandenburger Tor'da Alevi ve göçmen örgülerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'yi protesto mitingi düzenleyeceği belirtildi.

Berlin Alevi Toplumu, mitinge katılma gerekçesini şöyle açıkladı: "Türkiye farklı din, mezhep ve inançların bir arada olduğu bir ülkedir. Fakat zenginlik olan bu farklılık sürekli 'ötekileştirme' politikalarıyla baskı altında tutulmakta, Madımak'ta olduğu gibi, diri diri yakılarak katledilmektedir. Türkiye tarihinden bugüne kadar Alevi ve diğer inançlara mensup insanlara yönelik zorla ötekileştirme politikaları uygulanmaktadır. Alevilik inancı kabul edilmemekte, inançlarına saygı gösterilmemekte, Cemevleri ibadethane olarak kabul edilmemektedir. Hakkını arayan, ibadethanesini kendisi inşa eden Aleviler, sürekli Türk hükümetleri tarafından horlanmakta, dışlanmaktadır. Bunun sonucudur ki, Cemevleri için 'ucube' diyen Recep Tayyip Erdoğan tarafından dillendirilmektedir.

Aleviler, Ezidiler ve diğer farklı inançlar sürekli katliamlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Recep Tayyip Erdoğan Alevi ve diğer dini inançlara düşmandır. Bunun için bizler; tüm ezilenler, yok sayılanlar, baskı altında tutulanlar, farklı ulus ve dinlere sahip oldukları için katliamdan geçirilenler, cezaevinde ölümle karşı karşıya bırakılanlar için; demokrasi, özgürlük ve eşitlik talep ediyoruz! Bu taleplere düşman R.T. Erdoğan'ı protesto etmeye çağırıyoruz!"

Newededersim

Bu yazı toplam 2140 defa okundu.
k.k
SURiYEYE SALDIRMALARI iCiN HATAY DA TERÖRiST YETiSTiREN TERÖRiST BASI SALYALI KUDUZ TAYYiB EVELKi GÜN VE DÜN SOKAGA CIKANLARA TERÖRiSTLER DEDi. BU TAYYiBiN BiTiSiNiN BASLANGICIDIR.
BAZI KiSiLER VARDIRKi KENDiLERiNE YALANCI YADA AHLAKSIZ VEYA SEREFSiZ DESENiZ KULLANDIGINIZ SÖZ KENDiSiNiN YANINDA YETERSiZ KALIR iSTE KATil DiKTATÖR TAYYiB`E KiM HANGi ASSAGILIK KELiMEYi SARF EDERSE ETSiN KELiME ONUN KiSiLiKSiZLiGi YANINDA HAFiF KALIR. ADAM DA AR YOK HAYSiYET YOK YALAN,DOLAN YANILTMAYLA AKLI SIRA ÜLKE iDARE EDECEGiNi SANIYOR. ÖNCE DEVRiMCiLERE DAHA SONRA KÜRTLERE,ALEViLERE SALDIRDI SiMDi KUDUZ KÖPEKLER GiBi ÖNÜNE GELENi ISIRIYOR.SONU GELEN TAYYiB SONUN DA CAMi DUVARINA iSEDi.
31 Ekim 2012 Çarşamba Saat 15:37
Esra ÇİFTÇİ
Mesele sistemdir
Can KASAPOĞLU
Dersim Kazanacak
Mustafa ŞEN
Tarihi Sorumluluk
Fadıl Öztürk
Armağan olsun
Nesimi ÖZGECAN
Kestane Şekeri
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Dersim'de Baraj yapılmalımı?
Evet Yapılmalı
Hayır Yapılmamalı
Kararsızım