ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dersimi Yeniden İnşaa Cemiyeti'n den
31 Aralık 2013 Salı Saat 13:59
'Her türlü desteği ve çabayı Dersim halkına sunmaya devam edeceğiz'

2014 Yılı'na girdiğimiz şu günlerde, Dersimin Seyidi  Seyid Rıza ve yoldaşlarının, hunharca katledilişlerinin 76. yılını geride bırakıyor ve Dersim için, Dersimin değerleri için canlarını feda edenlerimizi, toprağa kefensiz düşenlerimizi saygı ile anıyor, devleti ve cellatlarını nefretle lanetliyoruz!

Coğrafyamızda Ermeni soykırımıyla başlatılan ırkçı etnik temizlik harekatı Suryani, Laz, Rum ve Kürd soykırımlarıyla devam etmiştir.
Ermeni, Laz, Süryani, Rum halklarının soykırım harekatı, bu halkların nerede ise soyunun kurutulması sonucu, sona ererken, Kürd soykırımı ise hala günümüze kadar devam ediyor.

2014 Yılı'na gireken;

Devlet’i kirli ellerıni Dersimden çekmeye, Dersim üzerindeki kirli oyunlarına son vermeye çağırıyoruz!


Dersim ‘kimliliği’ altında Devletin kirli oyunlarına alet olan bütün kişi ve kurumları bu hain oyunda geri çekilmeye çağırıyoruz!


Dersimlileri, Devletin  böl-parçala siyasetinin yeni versiyonu ‘’Tapu-Kadastro’’ oyununa gelmemeye çağırıyoruz! 

Soykırımcı CHP'yi ve onun yerli İşbirlikçilerini, Dersim halkı üzerinde ve Dersimin kutsal coğrafyasını, Ocak ve Ziyaretleri üzerindeki kirli emellerine son vermeye çağırıyoruz..

Dersim Soykırımı'nı gerçekleştiren bu zalimleri, Soykırımıcı ve Katliamcı tarihi ile yüzleşmeye ve Dersim halkından özür dilemeye çağırıyoruz..

Dersim halkının ve dostlarının ise yaklaşan 2014 30 Mart yerel seçimlerinde bu soykırımcı zihniyetin günümüz temsilcileri ile bir hesaplaşma günü olarak değerlendireceğine inanıyoruz..

Dersim, bütün Dersimlilerindir diyor ve;

Yeni Yıl, başta Dersimliler olmak üzere, bütün halklarımıza ve inançlarımıza, dünya insanlığına, mazlumlara barış, özgürlük, kardeşlik ve demokrasi getirmesi temennimizle şimdiye kadar olduğu gibi bundan böylede 'Dersimin Yeniden İnşaası' için elimizden gelen her türlü desteği ve çabayı Dersim halkının hizmetine sunacağımızı belirtiyoruz...

Güzelliklerle dolu, huzurlu bir yıl olsun..

Serra newîye serba însanetîye
Serra haştîye û azadîye bo.
Sersala sima pîroz û bimbarek bo.

Dersimi Yeniden İnşaa Cemiyeti Yönetim Kurulu adına

Ali ÇATAKÇIN / Başkan

Newededersim


Bu yazı toplam 1291 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Esra ÇİFTÇİ
Mesele sistemdir
Can KASAPOĞLU
Dersim Kazanacak
Mustafa ŞEN
Tarihi Sorumluluk
Fadıl Öztürk
Armağan olsun
Nesimi ÖZGECAN
Kestane Şekeri
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Dersim'de Baraj yapılmalımı?
Evet Yapılmalı
Hayır Yapılmamalı
Kararsızım