ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dersim 'faşizme geçit vermeyeceğiz' dedi
06 Mart 2014 Perşembe Saat 17:38
Devrimci Güç Birliği ile Emek ve Demokrasi Güçleri, HDP'ye saldırıları kınadı

Dersim Devrimci Güç Birliği ile Emek ve Demokrasi Güçleri, HDP'ye yönelik ırkçı saldırıları protesto etti, "Faşistlerin halkların geleceğini karartmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Yeraltı Çarşısı üzerinde yapılan açıklamaya Dersim Belediye Eşbaşkan adayları Mehmet Ali Bul ile Nurhayat Altun'un da katıldı. Eylemde, "Faşizme karşı omuz omuza", "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganlarının atıldı.

Açıklama yapan HDP Dersim İl Eşbaşkanı Fatma Kalsen, HDP'nin anti demokratik sistem ve uygulamalara karşı güç birliği anlayışını esas almasının Türkiye'deki ırkçı ve barış karşıtı çevreleri rahatsız ettiğini söyledi. HDP'ye karşı planlanan ırkçı eylemlerle halkların kışkırtılmaya çalışıldığını vurgulayan Kalsen, "İçinde bulunduğumuz süreçte sadece HDP değil BDP'ye de benzer saldırılar gerçekleştirilmektedir. Halkın kendi öz iradesinden gücünü alan, halkla birlikte mücadele eden ve örgütlenen partilerimize dönük bu saldırılar tesadüfi değildir" dedi.

Saldırılarla, halkların birliğini dağıtmak, egemen düzenin devamının sağlanmak istendiğini kaydeden Kalsen, "HDP'ye yönelik bu saldırılar halkların mücadelesini asla durdurmayacaktır" dedi.

BDP İl Eşbaşkanı Ergin Doğru ise şunları söyledi: "Devrimciler geçmişte olduğu gibi bugünde siper yoldaşlığı yaparak faşizme karşı mücadele edecek. Faşistlerin halkların geleceğini karartmasına izin vermeyeceğiz." (etha)

Newededersim

Bu yazı toplam 1098 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Esra ÇİFTÇİ
Mesele sistemdir
Can KASAPOĞLU
Dersim Kazanacak
Mustafa ŞEN
Tarihi Sorumluluk
Fadıl Öztürk
Armağan olsun
Nesimi ÖZGECAN
Kestane Şekeri
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Dersim'de Baraj yapılmalımı?
Evet Yapılmalı
Hayır Yapılmamalı
Kararsızım