ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Halka hizmet devam edecek'
09 Mart 2014 Pazar Saat 18:43
'BDP'li adaylarımız, halkın gerçek iktidarını kurmak üzere geldiler.'

ADIYAMAN - BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın katılımı ile Serhat bölge mitingleri kapsamında Ardahan'daki selamlamanın ardından konvoy eşliğinde Göle'ye geçildi. BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy ile BDP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Koçali'nin de aralarında bulunduğu BDP heyetini, Göle Hapan Meydanı'nda binlerce kişi karşıladı.

Selamlamanın ardından söz alan Demirtaş, coşkuyla karşılandı. BDP'nin dışında hiçbir anlayışın Göle'de demokrasiyi inşa edemeyeceğini belirten Demirtaş, "Mitinglerimizin başlangıcını siz yaptınız. En hayırlı sonuca da siz ulaşacaksınız. BDP bugün Türkiye'de hem barışı, hem kardeşliği hem de özgürlüğü inşa ediyor. Aynı zamanda bütün köylerimizi, mahallelerimizi, şehirlerimizi yeniden inşa ediyoruz. Yüz yıllık cumhuriyet tarihi boyunca buralara hiçbir şekilde hizmet yapılmamıştır. Onlar için bir şey demiyorum artık. Onların devri bitmiştir artık. Bu zihniyet ağzıyla kuş tutsa burada yeni bir anlayış üretemez" diye konuştu. 

Ortaya çıkan AKP yolsuzlukları ve 17 Aralık operasyonuna dikkat çeken Demirtaş, "Bu ülkede büyük para götürürseniz kimse size hırsız demiyor. 70 gün yatıp çıkıp Mercedeslerden el sallayarak eve gidiyorsunuz. 'Göle'de insanlar var mı, ne düşünüyorlar? Ankara'nın umurunda değil. Erdoğan paraları saymaktan sizi düşünmeye fırsat bile bulamıyor. Kim ki haram lokma yemişse onun burnundan fitil fitil getireceğiz. Sanmasınlar o trilyonları rahat rahat yiyecekler" dedi. Konuşmasında Marmaray projesi ve İstanbul'da yapılacak olan 3. köprüye harcanan paraya da değinen Demirtaş, "Marmaray'da kullanılan çivi parasını araştırdık. Gördük ki kullanılan çivinin parası, 5 yıl boyunca bütün Ardahan'a yapılan devlet yatırımından daha fazla" diye belirtti.

Ardahan'ın geçim kaynağı olan hayvancılık sektörüne de değinen Demirtaş, hükümeti eleştirerek, şöyle konuştu: "Devlet hiç karışmazsa hayvancılık kendiliğinden gelişir ama şimdi onların bir bakanlığı var. Tarım ve hayvancılık bakanı, bir yılda verdiği destek bir katrilyon ama sadece mazotun vergisinden aldığı 10 katrilyon. Şimdi bu teşvik mi? Amaç kırsal kesim boşalsın şehirlere gelsin. Şehirlerde ucuz iş gücü sağlansın kendilerine, yoksul halk gidip patronlara çalışsın.”

CHP ve AKP'yi eleştiren Demirtaş, "Bunların hiçbirinin kafasından eşitlik, hiç birinin dilinden özgürlük geçmez. Evini kapısını açtığında dolarla karşılaşan adam sizin halinizden ne anlayacak" dedi.

BDP'li adayların gerçek halk iktidarını kuracağını söyleyen Demirtaş,  şunları ifade etti: "BDP'li adaylarımız, halkın gerçek iktidarını kurmak üzere geldiler. Burada bugüne kadar işitilmemiş hizmetler göreceksiniz. Halk iktidarı seçtiklerinize her gün hesap sormaktır. Eğer size yüz çevirirlerse bir gün, onları orada bırakmayın, indirin. İşte biz BDP'li adaylara bu kadar güveniyoruz. Çünkü onlar birer halk evladı. Onlar da dün sizin gibi zulüm görüyordu. Diğerleri sadece kurnazlığı, kalpazanlığı öğrenmiş, belediyeciliği değil ama biz bunu değiştireceğiz halkı iktidara getireceğiz.”

Hedeflerinin belediyeyi değil halkın gönlünü kazanmak olduğunu kaydeden Demirtaş, halktan seçimlere kadar yoğun bir çalışma içine girilmesini istedi.  Konuşmanın ardından beraberindekilerle miting alanından ayrılan Demirtaş ve beraberindeki BDP'liler, Kars'ın Kağızman ilçesinde halkı selamlamak üzere yola çıktı.

Newededersim

Bu yazı toplam 985 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Esra ÇİFTÇİ
Mesele sistemdir
Can KASAPOĞLU
Dersim Kazanacak
Mustafa ŞEN
Tarihi Sorumluluk
Fadıl Öztürk
Armağan olsun
Nesimi ÖZGECAN
Kestane Şekeri
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Dersim'de Baraj yapılmalımı?
Evet Yapılmalı
Hayır Yapılmamalı
Kararsızım