ÇOK OKUNANLAR
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Lafa değil, Roboski'ye bakacağız'
11 Mart 2014 Salı Saat 17:05
'Binlerce siyasetçimiz içerde ama katiller bırakılıyor, adaletsizlik yapıyorlar'

AĞRI - BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ağrı Dörtyol Kavşağı’nda halka hitap etti. BDP’nin Ağrı mitingine, BDP Ağrı Belediye Eş Başkan adayı Sırrı Sakık ve Mukaddes Kubilay, BDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, BDP Ağrı ilçe belediye eş başkan adayları ile BDP parti meclis ve merkez yürütme kurulu üyeleri katıldı.

"BİZLER LAFA DEĞİL, ROBOSKİ'YE BAKACAĞIZ"

Ağrı’nın daha önceleri yaralı bir aslan olduğunu ve şimdi dimdik ayakta olduğunu ifade eden Demirtaş, “Aslana asaleti sorulmaz. Ağrı’nın bu alandaki fotoğrafı önünde çok söz söylemeye gerek yok zaten. Söylenmesi gereken ne varsa Ağrı halkı bu meydanı doldurarak cevabını verdi. Sizler gereken her şeyi buradan söylüyorsunuz. Biz sizlerle onur duyuyoruz. Hepimiz biliyoruz ki bu seçim sadece belediye başkanlığı seçimi değil, bu gün burada bu meydanda iradesini ortaya koyan, ben Allah’tan başka kimseye kulluk etmem diyen bir halkın kaderi belirlenecek. Bizler lafa değil Roboski’ye bakacağız. Bizler bu alanlarda özgürce haykıran anaların yüreğine bakacağız. Allah’ın izniyle burada yeni bir yönetim belirleyeceğiz. Ağrı 30 Mart’ta bütün ilçeleri ile birlikte tam kadro BDP’ye bağlanacak” dedi.

“BİNLERCE SİYASETÇİMİZ İÇERDE, KATİLLER DIŞARI ÇIKIYOR”

Binlerce siyasetçinin hale cezaevlerinde olduğunu söyleyen Demirtaş, “Kanunların altında, ‘Kürtlere uygulanmaz’ yazıyor. Yapılan yeni yasal düzenlemelerle Ergenekon tutukluları tahliye ediliyor. Halen binlerce siyasetçimiz içerde ama katiller bırakılıyor. Tutuklamalar yapılırken de adaletsizlik yapıyorlar. Hangi kanun çıkarsa çıksın altında görünmez bir yazı var. Bu yazı da ‘Kürtlere uygulanmaz’ yazıyor. Aslında Kürtlere uygulatmayız diyorlar. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan her ne kadar, ‘tek millet tek devlet’ şeklindeki söylemler söylese de, sen istediğin kadar tek de, Allah bizi yaratmış, bizler de varız sen çatlasan da tek dil, tek millet olmayacak o iş bitmiş. Kürt halkı sizin tekliğinizi kabul etmeyecek. Sizler tekleye tekleye tek ayak üzerinde yürüyüp yolunuza gidin” şeklinde konuştu. (diha)

Newededersim

Bu yazı toplam 2779 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Esra ÇİFTÇİ
Mesele sistemdir
Can KASAPOĞLU
Dersim Kazanacak
Mustafa ŞEN
Tarihi Sorumluluk
Fadıl Öztürk
Armağan olsun
Nesimi ÖZGECAN
Kestane Şekeri
ARŞİVDE ARA
SİTE ANKET
Dersim'de Baraj yapılmalımı?
Evet Yapılmalı
Hayır Yapılmamalı
Kararsızım